TLAČOVÁ SPRÁVA

Spoločenstvo pri Dóme sv. Martina predáva dom v Budmericiach

 Bratislava (28. januára 2014). Spoločenstvo pri Dóme sv. Martina sa rozhodlo predať dom v Budmericiach, ktorý vlastnilo od roku 2004. Nehnuteľnosť sa totiž už niekoľko mesiacov nepoužívala na službu, bola neobývaná, chátrala a strácala na svojej hodnote.

Po dôkladnom zvážení situácie a po konzultáciách s odborníkmi v morálnej teológii a cirkevnými autoritami dospelo vedenie Spoločenstva k tomu, že dom v Budmericiach nemôže darovať vopred určenému spoločenstvu alebo fyzickej osobe, ale má ho predať a výnos z predaja použiť na duchovnú službu.

„Dohodli sme sa na obchodných podmienkach s írskou kresťanskou rodinou McCauley," povedal Mário Tomášik, predseda občianskeho združenia Informačné centrum Spoločenstva pri Dóme sv. Martina. Ich rodičia sú známi svojou službou v katolíckej cirkvi, ktorá má medzinárodné rozmery. Budúci majitelia domu im v tejto službe pomáhajú.

Táto írska rodina kúpi spomínanú  budmerickú nehnuteľnosť (bez časti pozemku, ktorý bol predaný Branislavovi Škripekovi v roku 2006 na stavbu domu a v roku 2013 po jeho žiadosti o zväčšenie pozemku kvôli rodine). Vyplýva to zo zmluvy o budúcej zmluve, ktorú obe strany podpísali 28. januára 2014 v Bratislave. V krátkom čase bude podpísaná aj kúpno-predajná zmluva.

Financie z predaja nehnuteľností sa použijú na evanjelizačné aktivity Spoločenstva. „Uvedomujeme si, že finančné záležitosti sú citlivé vo všetkých oblastiach fungovania ľudskej spoločnosti, duchovnú službu a evanjelizáciu nevynímajúc. Preto sme sa rozhodli zverejniť informácie o tejto transakcii," povedal Tomášik.

Budúci majiteľ domu v Budmericiach je otvorený spolupráci aj s Občianskym združením AKTIV, v ktorom pôsobia viacerí členovia komunity Apostolos. Komunita bola do roku 2012 súčasťou Spoločenstva. Mala sídlo v budmerickom dome. Viacerí členovia komunity už nie sú členmi Spoločenstva.

 

Vodcovský tím Spoločenstva

 
autor
Ja osobne začínam vynechávať slovo modlitba zo svojho slovníka. Zdá sa mi, že pod týmto slovom si väčšina kresťanov ..
 
autor
Posledné mesiace boli či už pre vládu alebo parlament veľmi hektické. Zavraždením novinára Janka Kuciaka a jeho ..
 
autor
Pán miluje, keď s ním kráčaš po ceste, ktorú ti vybral.
 
 
Tipy VER.sk
6.90 €
5.52 €

9.90 €
7.92 €

10.90 €
8.72 €

9.90 €
7.92 €


 
Tím
Chcem spolupracovať
Kde sa stretávame
Streda
Partneri
Informačné centrum
Spoločenstva pri Dóme sv. Martina
Rožňavská 17, 831 03 BRATISLAVA
Telefón: 02 / 555 71 397
E-mail: infocentrum@martindom.sk
 
Prihlásenie