autor
Eduard Heger
poslanec NR SR
Bloguje od : 14.12.2015
Úroveň
4
Pozdrav z parlamentu
Hodnotenie čitateľov (3)
Milí priatelia, prihováram sa vám z parlamentu v mene kresťanov, ktorých tam máte. Chcem vám v prvom rade vyjadriť, že je úžasné, že sme v tom spolu. My sme totiž vaši zástupcovia a to znamená, že sme otvorení pre všetky vaše podnety, pripomienky, či postrehy. Politika je oblasť, kam nám Boh v posledných rokoch otvára dvere a je veľmi dôležité, aby sme my, kresťania, do nich vstupovali. My nesieme Jeho svetlo, my nesieme Jeho pravdu a Jeho lásku. Tá premenila už milióny životov a ešte neskončila. Práve Jeho hodnoty sú to, čo naša spoločnosť potrebuje, aby fungovala dobre a v prospech nás všetkých. Preto môžeme Pánovi ďakovať i za to, že vysiela a pozýva svoj ľud aj do politiky.

Tak ako ty nesieš Jeho hodnoty vo svojom živote, vo svojej práci, tak ich nesieme my v politike, ktorá je teraz našou prácou. Už dnes existuje mnoho ľudí v našich radoch, ktorí sa za politiku a politikov pravidelne prihovárajú. Patrí im vďaka za ich službu modlitby a za vytrvalosť. Prihovárajú sa i za tých, ktorých Pán na toto povolanie pripravuje a ešte o tom nevedia, aby to v správny čas rozoznali a vykročili. Ja sa za to tiež modlím a povzbudzujem vás, aby ste sa v tejto modlitbe ku mne pridali a ak rozoznáte toto povolanie u seba, aby ste do neho aj vstúpili. Teraz je nás len možno malé stádočko, ale takto začínali i apoštoli a dnes vidíme ovocie ich oddanosti a vytrvalosti. Verím, že Pán bude požehnávať i rady kresťanov v politike a spolu budeme prinášať požehnanie pre celé Slovensko.

Teraz ešte pár zážitkov z poslednej schôdze, aby ste v tomto blogu mohli nahliadnuť do nášho parlamentu a do toho, ako to tam beží. Každú stredu na obed sa v parlamente konajú modlitby poslancov. Môžu tam prísť aj návštevníci mimo parlamentu. Ak by ste teda mali záujem sa ich zúčastniť, určite sa mi ozvite. Modlitby trvajú 15 minút a spočívajú v čítaní krátkeho biblického textu a modlitbách poslancov a zúčastnených hostí, ktorí chcú vysloviť svoju modlitbu v súvislosti s daným čítaním. Okrem toho sa raz za schôdzu dejú v kinosále v Národnej rade SR chvály počas rokovania parlamentu. Je to v čase od 17:30 do 18:30. Schôdza zväčša trvá do 19:00 každý deň od utorka do štvrtka, v piatok do 14:00.

Na poslednej schôdzi sme mali vyše 70 bodov, ktoré bolo treba prerokovať. Rokovanie začína vládnymi zákonmi, potom prichádzajú na rad poslanecké návrhy - najprv vládnej koalície, potom opozičné podľa volebného výsledku. Medzi najvýraznejšie body poslednej schôdze patrila výročná správa prezidenta o stave republiky a prezidentom vrátený zákon o predsedovi úradu pre reguláciu sieťových odvetví. Toto je veľmi dôležitý úrad, ktorý má byť nezávislý a má regulovať ceny energií. Ak si dobre pamätáte, začiatkom roka sa mali výrazne zvýšiť faktúry za elektrinu. To sa však vďaka hlasom opozície nestalo. Následne vláda pripravila návrh zákona, kde prechádza tento úrad pod vládu a tým stráca svoju nezávislosť. Preto ho i prezident vrátil do Národnej rady SR, aby sme ponechali kompetencie vymenovania predsedu tohto úradu prezidentovi, keďže on nespadá pod vládu a je zárukou objektivity. To sa však koalícii nepáčilo a napriek vetu pána prezidenta ho schválili a kompetenciu preniesli na vládu. Tým pochovali nádej na nezávislosť tohto úradu, keďže vláda si tam nanominuje určite nejakého straníka, čo sa tento týždeň i potvrdilo. Novým predsedom by mal byť dlhoročný straník, člen Smer-u, pán Jahnátek. My, opozícia, sme na to poukazovali, ale žiaľ, naše hlasy neboli vypočuté. Toto je zatiaľ v parlamente štandard, že hlas opozície nie je väčšinou vypočutý a vláda si “ide svoje”, aj keď opozícia poukazuje na závažné skutočnosti. Preto je dôležité, aby sme sa za politikov modlili a aby do politiky prichádzalo viac charakterných ľudí, ktorým záleží na dobre všetkých občanov Slovenska.

Prajem vám požehnané leto. Myslite na nás, svojich zástupcov v parlamente, sledujte našu prácu a ak budete mať akýkoľvek postreh, neváhajte nás kontaktovať. Veď zastupujeme vás.

P.S.: Od jesene plánujeme spustiť modlitebnú reťaz za poslancov priamo na balkóne v rokovacej sále, ktorý je prístupný pre verejnosť, tak ak by ste sa chceli zapojiť, ozvite sa.
Eduard Heger 30.6.2017
 
Database Error

Error establishing a database connection